Elicent: вентилятори із зворотним клапаном

Владислав Аверченко
Владислав Аверченко

Вентилятори Elicent відрізняються надійністю, широким функціоналом та ефективною роботою. Зважаючи на те, що бренд випускає виключно сучасні рішення, витяжні вентилятори обладнані зворотним клапаном, як правило, типу “метелик” або “жалюзі”. Про те, що це таке і як працює, поговоримо далі.

Навіщо потрібен витяжний вентилятор зі зворотним клапаном?

Вентилятор у ванній кімнаті відповідає за видалення зайвої вологи та запахів, що сприяє створенню здорової атмосфери. Також пристрій бере участь у загальному обміні повітря в будинку, створюючи його циркуляцію в балансі з системою припливу.

Потрібна консультація щодо обладнання?
Ви можете звернутись до наших експертів за допомогою
Зв’язатись

Витяжні вентилятори ефективно справляються з виведенням відпрацьованого повітря, але існує ризик зворотного потоку, в результаті якого забруднене повітря знову може потрапити до санвузла з вентканалу. Саме тому більшість витяжних вентиляторів обладнуються зворотним клапаном – елементом, що запобігає поверненню повітряного потоку, коли пристрій вимкнено.

Як влаштований зворотний клапан?

Зворотні клапани бувають різних видів, тому принцип їхньої роботи також відрізняється. Поговоримо про найпоширеніші варіанти.

  • Одностулковий зворотний клапан.

Одностулковий клапан також називається пелюстковим, а за фактом є дроселем гравітаційної дії. “Пелюстка” являє собою заслінку, яка може крутитися на осі. Коли повітряний потік рухається у потрібному напрямку, тобто витягується з кімнати вентилятором, він провертає заслінку, змушуючи її відкриватись. При вимкненому приладі зворотний потік навпаки закриває клапан.

Для встановлення дроселя необхідно використовувати рівень, щоб заслінка знаходилася строго горизонтально або вертикально – адже принцип роботи елемента зав’язаний на силі тяжіння.

  • Зворотній клапан “метелик”.

“Метелик” є механічним клапаном, що має круглий переріз (100 – 315 мм). Даний зворотний клапан відрізняється наявністю двох заслонок, до яких прикріплені пружинки. Коли повітря створює тиск на пружини, стулки відчиняються, а коли тиск відсутній – закриваються за рахунок випрямлення пружинок.

Такий зворотний клапан набагато ефективніший, оскільки не залежить від сили тяжіння. З цієї причини монтується клапан під будь-яким кутом. Саме такий тип клапана спостерігається у популярних моделей Elicent:

  • Elicent Elegance – серія, яка відрізняється підвищеною ефективністю роботи завдяки вдосконаленому профілю, що дозволяє засмоктувати повітря по всьому периметру пристрою. Дані моделі можуть похвалитися надійним зворотним клапаном із пластику, який служитиме довгий час.
  • Elicent E-Style – серія, головною перевагою якої є лаконічний дизайн з ультратонкими декоративними решітками. Вентилятори також обладнані клапаном “метелик”, стулки якого виготовлені з пластику.

В цілому, якщо ви хочете сучасний вентилятор із простим, але надійним клапаном, вибирайте будь-яку модель від Elicent.

  • Зворотний клапан “жалюзі”.

Такий тип зворотного клапана ставиться на решітку вентиляційного приладу. Назва елемента відповідає його суті – він нагадує віконні жалюзі. Такий клапан є механічним приладом, який приводиться в дію вручну або за допомогою сервоприводу зі зворотною пружиною.

Горизонтальні лопаті клапана-”жалюзі” повертаються на 90 градусів, відкриваючи шлях потоку повітря, а потім закриваються (механічним шляхом або ж за допомогою пружини).

Зворотним клапаном типу жалюзі наділені вентилятори Elicent серії ECO. Це надійні і потужні пристрої, які підійдуть для середніх за розміром ванних кімнат.

Витяжний вентилятор із зворотним клапаном купити в Україні можна на нашому сайті за найвигіднішими цінами. Elicent надають високоякісну техніку з чудовим функціоналом. Вентилятор у ванну з клапаном створить комфортний мікроклімат у вашому приміщенні та допоможе уникнути появи грибка та плісняви. Замовляйте вже сьогодні!

Замовити консультацію

    Натискаючи кнопку “Надіслати”, ви погоджуєтесь з Правилами обробки персональних даних