Як вибрати стельовий вентилятор

Владислав Аверченко
Владислав Аверченко

Якщо ви хочете забезпечити покращення мікроклімату в будинку або створити ретро-атмосферу в інтер’єрі, то можете поставити запитання: як вибрати стельовий вентилятор? Ринок кліматичної техніки настільки великий, що визначиться з вибором техніки буває дуже складно, а часом просто неможливо, без допомоги фахівців. Тому сьогодні ми поговоримо про те, що таке стельовий вентилятор, як він працює, а також дізнаємось, як підібрати ідеальний варіант.

Як працює стельовий вентилятор?

Стельовий вентилятор – це техніка, що призначена для швидкого переміщення великих потоків повітря. Обладнання має невеликі розміри, легко монтується, споживає невелику кількість електроенергії, дозволяючи заощадити на оплаті комунальних послуг.

Вентилятор працює шляхом перемішування повітря та його переміщення по простору. У цьому процесі задіяні спеціальні лопаті, кількість яких в середньому може змінюватись від 3 до 6. Але також можливо знайти техніку з більш ніж 12 лопатями, такі рішення найчастіше використовують для приміщень зі специфічними дизайн-проєктами.

Конструкція вентилятора складається з:

 • двигуна (приводить у дію лопаті техніки);
 • корпуса;
 • лопатей (перемішують та поширюють повітря по приміщенню);
 • кріплень.

Залежно від моделі пристрою іноді можна виявити і додаткові корисні елементи, але це, як правило, опціонально.

Потрібна консультація щодо обладнання?
Ви можете звернутись до наших експертів за допомогою
Зв’язатись

Як підібрати ефективний стельовий вентилятор?

Критеріїв вибору стельового вентилятора не так багато. Головний з них – продуктивність, яка обчислюється в кількості кубів повітря, що переміщуються за одну годину. Чим більше ваше приміщення, тим більшим має бути даний параметр.

Важливими параметрами вибору є:

 • енергоспоживання, яке не повинно бути надто великим, оскільки вентилятор працюватиме регулярно;
 • матеріал виготовлення – бажано вибирати міцні, надійні пристрої із захистом від корозії;
 • дизайн та габарити – ці критерії відіграють важливе значення, коли ви спробуєте вписати обладнання в інтер’єр;
 • наявність додаткових аксесуарів – лампочка, пульт та інші пристрої можуть зробити експлуатацію зручнішою.

Але головне, зверніть увагу, щоб пристрій міг працювати у реверсивному режимі. Така опція дозволить вам охолоджувати приміщення влітку, а взимку забезпечуватиме розподіл тепла по приміщенню, тим самим знімаючи навантаження з опалювальних приладів.

Чи можемо ми радити вам конкретні пристрої? Звичайно, можемо.

Зараз на ринку України стрімко набирає популярності італійський бренд Elicent, він завоював довіру багатьох покупців. Якісні матеріали у поєднанні із сучасним дизайном не залишать байдужими найвибагливіших користувачів. Стельові вентилятори Elicent Polar можуть використовуватися як у побутових приміщеннях (в будинках, квартирах), так і в комерційних (в офісах, кафе, ресторанах, готелях тощо).

Підвісні вентилятори Elicent Polar виконуються в різних кольорах, переважно пастельних відтінків, тому вони підійдуть практично до будь-якого дизайн-проєкта.

Вентилятор стельовий лопатевий Elicent Polar може працювати як взимку, так і влітку, забезпечуючи комфортний мікроклімат у будь-який сезон. Влітку лопаті вентилятора рухаються в такий спосіб, що сприяють поширенню холодного повітря. У холодну пору року вентилятор включає реверсивний режим. Оскільки тепле повітря накопичується біля стелі, а холодне залишається знизу, лопаті вентилятора рухаються у зворотному напрямку, переміщуючи холодне повітря вгору, а тепле розсіюючи по приміщенню.

Всього в лінійці Polar ви знайдете чотири моделі, які відрізняються діаметром, продуктивністю та кількістю обертів за хвилину.

 • Polar Evolution 90 – відрізняється невеликою продуктивністю (5150 м3/год), але й найменшим енергоспоживанням (65 Вт). До того ж, це компактний пристрій, що підходить навіть для тісних просторів.
 • Polar Evolution 120 – модель, що відрізняється діаметром 1200 мм, відмінною продуктивністю та енергоефективністю. Даний пристрій здатний переміщати 10080 кубів повітря на годину, роблячи при цьому 330 обертів на хвилину.
 • Polar Evolution 140 – пристрій більшої продуктивності, аніж попередні моделі. Відрізняється досить великими габаритами, гарною продуктивністю, проте енергоспоживання все ще невелике – 85 Вт.
 • Polar Evolution 150 – найбільша та найпотужніша модель, здатна переміщати 13140 м3/год повітря. Має великий діаметр, 1500 мм, через що робить менше обертів за хвилину, ніж попередні моделі (всього 280).

Установка вентиляторів від Elicent Polar передбачає і додаткові зручності. Наприклад, вентилятори Polar можуть опціонально оснащуватись яскравим світильником, тобто служити ще й лампою. Також додатково ви можете придбати пульт для більш комфортного управління. 

Чому слід вибирати стельові вентилятори від Elicent:

 • енергоефективність – дана техніка споживає невелику кількість електроенергії;
 • багатофункціональність – працює і в холодну, і в жарку пору року, з додатковим аксесуаром може виконувати роль освітлення;
 • універсальність – вентилятор можна розмістити як у комерційних, так і в побутових приміщеннях;
 • легкий монтаж.

Придбати стельовий вентилятор від Elicent ви можете у нашому інтернет-магазині. За додатковими питаннями звертайтесь до консультантів, вас завжди вислухають та допоможуть підібрати необхідну техніку.

Замовити консультацію

  Натискаючи кнопку “Надіслати”, ви погоджуєтесь з Правилами обробки персональних даних