Вентилятори для каміна Vortice Tiracamino VS Elicent Tirafumo: порівняння характеристик

Владислав Аверченко
Владислав Аверченко

Зимові морози – саме той час, коли хочеться вмоститися біля каміна та спостерігати за грайливими язиками полум’я. Але всю цю затишну атмосферу може миттєво зіпсувати дим із каміна, який може з’явитися як під час розпалу, так і під час горіння. Не поспішайте засмучуватись, адже на кожну дію є протидія. Вирішити або запобігти такій проблемі може спеціальний камінний вентилятор, який встановлюється на даху будинку.

Декілька причин встановити вентилятор для каміна

У сучасному будинку камін переважно виконує естетичну функцію. Проте ефективність його роботи все ще важлива. Одним із способів підвищити її є встановлення камінного вентилятора. Розглянемо докладніше, які функції виконує такий вентилятор:

  • працює на витяжку газів, гарячого повітря та диму, що виділяються при горінні палива;
  • швидко усуває запах гару, щоб він не встиг поширитися по всій вітальні;
  • покращує тягу в каміні, що сприяє кращому розпалю багаття, якщо на вулиці безвітряна погода або щось заважає надходженню вітрового потоку до димаря;
  • сприяє посиленню витяжки повітря, що вирішує проблему вузької димової труби;
  • виконує функцію звичайного витяжного вентилятора, коли використовується камін;
  • запобігає попаданню в димар листя, гілок та атмосферних опадів, тобто виконує захисну функцію зонта на димарі.

Щоб спростити вибір камінного вентилятора, ми пропонуємо вам ознайомитися з порівняльною характеристикою пристроїв Elicent Tirafumo та Vortice Tiracamino. Ці італійські вентилятори по праву заслужили визнання господарів заміських та приватних будинків, дач та котеджів. Спробуємо розібратися, чому.

Потрібна консультація щодо обладнання?
Ви можете звернутись до наших експертів за допомогою
Зв’язатись

Характеристики камінних вентиляторів

Серце вентилятора – двигун, він асинхронного типу в обох моделях. Дані вентилятори здатні видаляти дуже гаряче повітря – до 200°С (до 5 годин безперервної роботи, щоб не провокувати перегрів або передчасну поломку пристрою). Хоча про безпеку експлуатації пристрою вам турбуватися не варто, тому що в обладнанні такого класу є спеціальний термозахист від перегріву.

Однією з основних характеристик вентилятора є потужність. У Elicent Tirafumo витрата повітря трохи більша, ніж у Vortice Tiracamino – 850 м³/год. А ось показники за рівнем шуму, що видається, під час роботи однакові – 52 дБ(А), хоча це не настільки важливо, оскільки вентилятор все одно знаходиться далеко від житлових зон (на даху), тому його зовсім не чути всередині будівлі.

Істотним параметром, що впливає на силу тяги є тиск. У вентиляторів Elicent Tirafumo, у порівнянні з Vortice Tiracamino, він значно більше. Це означає, що їх можна використовувати для димових каналів більшої довжини.

Порівняльна характеристика вентиляторів для каміна Vortice Tiracamino та Elicent Tirafumo

ХарактеристикаVortice TiracaminoElicent Tirafumo
Електроживлення220 В220 В
Максимальна температура повітря200 °С200 °С
Потужність (максимальна витрата повітря)750 м³/год850 м³/год
Тиск186 Па190 Па
Ступінь захистуIPX4IPX4
Рівень шуму52 дБ (А)52,5 дБ (А)
Країна-виробник/збиранняІталіяІталія
Захисна решіткаЄЄ
Маса14,3 кг22 кг
Матеріал виготовленняСтійка до атмосферних впливів сталева конструкція, корозійностійке епоксидне покриттяСталь з епоксидним покриттям (можливе виконання з міді)

Конструкція вентиляторів для каміна

Тут виробники дуже добре продумали.

По-перше, корпус із товстої листової сталі або міді (можливе виконання для моделей Elicent Tirafumo) покритий спеціальною епоксидною фарбою, яка захистить метал від корозії та впливу атмосферних опадів.

По-друге, високий ступінь захисту IPX4 – всередину пристрою не зможуть потрапити листя, дрібні гілки, град, дощ або навіть пташки через спеціальні грати та ковпаки.

По-третє, щодо зовнішнього вигляду камінних вентиляторів, то Vortice Tiracamino – це конус у якого гостра частина зрізана, а у Elicent Tirafumo – плоский верх і ступінчаста (нагадує форму ялинки) будова в кілька рівнів, завдяки чому двигун вентилятора ефективніше охолоджується.

Висновки

Вентилятори Vortice Tiracamino та Elicent Tirafumo – це необхідні пристрої для вашого каміна. Вони надійні, високоефективні та розраховані на довгострокову роботу, іншими словами – це найкраще, що може запропонувати вам ринок вентиляційного обладнання на сьогоднішній день. Дані італійські агрегати забезпечать вам комфортне перебування біля головного джерела затишку та тепла у будинку – каміна.

Замовити консультацію

    Натискаючи кнопку “Надіслати”, ви погоджуєтесь з Правилами обробки персональних даних